wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu słów: "miłość do siebie", "walentynki", "self love", "milosc do siebie"

Miłość do siebie samej. Na Walentynki poczuj się kochana i wystarczająca

Miłość do siebie samej

Miłość do siebie samej – czy to już egoizm? Uważam, że miłość do siebie samej, to nie egoizm. To akceptacja. I wybrałam sobie na to bardzo prosty przykład. 

Wyobraź sobie osobę, którą kochasz. Może to być małżonek, partner, partnerka, dziecko, rodzic… Kochasz tą osobę i dla Ciebie jest ona wystarczająca, taka jaka jest. W pełni ją akceptujesz. Ponieważ ją kochasz. Czy w takim razie można powiedzieć, że nie kochasz samej siebie, jeśli uważasz się za niewystarczającą? 

Poczucie bycia niewystarczającą jest w obecnych czasach dość powszechnie spotykane. Dzieje się tak, ponieważ mamy coraz więcej ról do spełnienia. W każdej z tych roli musimy być wystarczająco dobre. Być dobrym pracownikiem, rodzicem, dobrą żoną/partnerką, kucharką najlepiej z wiedzą dietetyka, gotującą jak finalistka MasterChef’a. I zapomniałabym o wyglądzie. Przecież jeszcze musisz w tym wszystkim dobrze wyglądać, cokolwiek to znaczy.

Natomiast Ty kochasz swoich bliskich, bez względu na to: co ugotują, co ubiorą, czy się pomalują, czy będą pracownikiem roku, czy też nie. Więc dlaczego nie traktować tak siebie? I nie pokochać? 🙂 

Walentynki – dzień niewystarczających?

Nadchodzi taki dzień w roku, 14 luty. Walentynki. Zastanawiasz się, dlaczego spędzasz ten dzień samotnie. Znowu. Czy to dlatego, że jesteś niewystarczająca? Zapewniam Cię, że wiele osób w ten dzień myśli podobnie. Warto ten dzień odczarować.

Niektórzy mówią, że nie obchodzą Walentynek, ponieważ okazują sobie nawzajem miłość przez cały rok. Ten dzień możesz świętować (lub nie) oczywiście ze swoim partnerem. Możesz także w ten dzień zadbać o innych bliskich. Moja babcia, jako że była na co dzień sama, na Walentynki okazywała miłość innym. W ten dzień otrzymywałam od niej zawsze drobnostkę przypominającą, że jestem dla niej ważna. Czasami to była po prostu czekoladka w kształcie serca. Zawsze będę o tym pamiętać, bo to zmieniło moje myślenie o Walentynkach. Nagle okazało się, że w ten dzień można ofiarować o wiele więcej niż koronkową bieliznę.

Możesz też okazać miłość sobie. Pewnie słyszałaś o self-care. A o self-love?

Co możesz zrobić dla siebie w Walentynki? Self-love

Możesz zadbać o siebie na poziomie „niematerialnym”:

  • – spróbować medytacji, relaksacji, technik oddechowych, przygotować sobie relaksującą kąpiel,
  • – zrobić listę tego, co w sobie lubisz,
  • – dać sobie czas, spędzić czas ze sobą, wsłuchać się w swoje potrzeby (napisz je na kartce).

Możesz także sprawić sobie prezent. Z okazji Walentynek zazwyczaj obdarowuje się innych. Ale możesz także sprawić przyjemność sobie. Kilka moich propozycji:

  1. Naturalna świeczka sojowa zapachowa, która poprzez zmysły korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Świeczki z naturalnego wosku (np. sojowego) bez dodatków sztucznych substancji, bez parafiny, ropy naftowej i pestycydów, nie wytwarzają toksyn niebezpiecznych dla zdrowia. Świeczka firmy YOPE >> zobacz tutaj. Świeczka konopna >> zobacz tutaj.wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu słów:
  2. Ulubiony krem do twarzy – uwielbiam robić sobie takie rytuały, smarować twarz, bądź ciało, kremem. Co ważne, nie szybko i nie byle jak, ale rzeczywiście wmasować w siebie, z akceptacją dla każdej zmarszczki i niedoskonałości. Od roku używam tylko jednego kremu. Bardzo ciężko było mi znaleźć odpowiedni dla mojej cery. Używam i polecam, dla cery mieszanej i tłustej ten krem >> zobacz krem. Pod krem używam także serum z witaminą C >> zobacz tutaj. wyświetlaj zawsze po wyszukiwaniu słów:
  3. Licz kroki i zadbaj o zdrowie – z miłości do siebie. Odkąd korzystam z zegarka zliczającego kroki, zaczęłam pilnować tego, aby więcej spacerować. Co jeśli jednak mi się nie uda zrobić 10k kroków? Uczę się myśleć, że te 5 tysięcy lub 7 tysięcy kroków jest na ten dzień wystarczające. Dbam o to, aby mieć więcej ruchu, jednocześnie nie obwiniając się, jeśli będzie go mniej. Korzystam z zegarka, który jest mały i delikatny, ale spełnia swoje zadanie >> zobacz zegarek tutaj.

Podziel się miłością z bliskimi

Tak, jak wspominałam wcześniej, w Walentynki moja babcia dzieliła się miłością ze mną, wręczając mi małe upominki. Pomyśl, komu możesz sprawić w ten dzień przyjemność i spowodować, że się uśmiechnie. Myślę, że świetnie do tego celu może się sprawdzić kartka walentynkowa! Napisz na niej parę słów od siebie 🙂 

Znajdź kartkę, którą podarujesz bliskiej osobie >>  kartki na Walentynki.

Wpis zawiera reklamę produktów.