O mnie

endodziewczyna o mnie

Witaj!

Nazywam się Patrycja Furs. Mam 29 lat i interesuje się zdrowym, zrównoważonym stylem życia.

O tym jak ważne jest zdrowie dowiedziałam się studiując pięć lat na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Doceniłam je także, gdy dowiedziałam się, że choruję na endometriozę. Pierwsze objawy pojawiły się 12 lat temu, czyli w około 2011 roku.

Wiem także, że do zachowania zdrowia potrzebne jest przede wszystkim zdrowe podejście i zachowanie równowagi.

Tą równowagę na co dzień, staram się odnaleźć, zmagając się z endometriozą. Dzięki temu wpadłam na pomysł utworzenia hasła #EndoLifeBalance.

Zależy mi, aby dotrzeć do 2 milionów Polek. Skąd ta liczba? Szacuje się, że właśnie tyle kobiet w Polsce choruje na endometriozę. Ta liczba może być większa, bo wiele kobiet o chorobie nie ma pojęcia. Dlatego chcę szerzyć świadomość i dzielić się doświadczeniami. A także „przemycać” na bloga trochę przydatnej wiedzy 🙂

Bloga prowadzę w czasie wolnym, z wielką przyjemnością. A wszelkie rozmowy ze specjalistami na tym blogu, możesz czytać nieodpłatnie. 

Jeszcze kilka zdań o zdrowym podejściu

Zarówno w podejściu do zdrowego stylu życia, jak i do codziennego życia z chorobą przewlekłą, wyznaje zasadę, aby mieć zdrowe podejście. Jednak… zdrowe – nie oznacza dla mnie całkowitej rezygnacji z przyjemności. Bo to już nie jest zdrowe. Takie jest wtedy, gdy jest zrównoważone.

Szukam złotych środków, ponieważ bardzo łatwo popaść w skrajności. Zarówno jeśli chodzi o dietę, aktywność fizyczną i życie z chorobą przewlekłą. 

Jeśli chcesz docenić moją pracę, możesz udostępniać moje treści dalej lub postawić mi kawę! 🙂