Media

Miałam przyjemność być gośninią podcastu RESET, który prowadzi Ola Brzozowska oraz Ania Malinowska. Podcastu możesz posłuchać na znanych platformach podcastowych jak Spotify, ale także na YouTubie oraz na Onet Audio. Rozmawiałyśmy o życiu z endometriozą, o mojej drodze do diagnozy, o tym jak wygląda leczenie i jakie są koszty, a także poruszyłyśmy temat tego jak sobie pomóc dietą i ruchem.

Jeżeli nie masz ochoty na słuchanie podcastu, to w tym artykule znajduje się krótkie streszczenie tego o czym rozmawiałyśmy w podcaście RESET.

„Magda, Iwona, Patrycja, Róża i Paulina. Choć się nie znają, wiele je łączy. Wszystkie są około trzydziestki. Zanim zostały zdiagnozowane, cierpiały nie tylko z powodu bólu. Spotykały się z niezrozumieniem, bywały wyśmiewane. Dziś chcą budować świadomość społeczną na temat endometriozy.”

Tak rozpoczyna się artykuł na Wprost Zdrowie w Strefie Pacjenta, który jest poświęcony tematowi endometriozy. Artykuł składa się z czterech historii kobiet (w tym mojej) chorujących na endometriozę. Przedstawiamy jak wygląda życie z tą chorobą.

Artykuł opublikowany w ramach realizacji projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

„Projekt Sekson Fundacji Avalon to projekt edukacyjny poświęcony seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową. Działa od 2019 roku. „

„Wiedza o stylu życia stanowi niezwykle ważny filar w budowaniu wysokiej jakości życia w endometriozie. Jakie filary obejmuje zrównoważony, zdrowy styl życia? Na co zwrócić tu uwagę? Jak układać się w pozytywnym nastawieniu do zmian jakie potrzebujemy wprowadzić chorując? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w kolejnym odcinku podcastu.”