Media endometrioza

Media

Podcast RESET pod Patronatem MedOnet. "Życie z endometriozą"

Miałam przyjemność być gośninią podcastu RESET, który prowadzi Ola Brzozowska oraz Ania Malinowska. Podcastu możesz posłuchać na znanych platformach podcastowych jak Spotify, ale także na YouTubie oraz na Onet Audio. Rozmawiałyśmy o życiu z endometriozą, o mojej drodze do diagnozy, o tym jak wygląda leczenie i jakie są koszty, a także poruszyłyśmy temat tego jak sobie pomóc dietą i ruchem.

Artykuł MedOnet. "Comiesięczne bóle nie do zniesienia. Endometrioza dotyka co dziesiątą kobietę "

Jeżeli nie masz ochoty na słuchanie podcastu, to w tym artykule znajduje się krótkie streszczenie tego o czym rozmawiałyśmy w podcaście RESET.

Artykuł Wprost Zdrowie, Strefa Pacjenta. "Endokobiety przerywają milczenie. „Trudno wytłumaczyć chorobę, o której sami lekarze mało wiedzą”.

„Magda, Iwona, Patrycja, Róża i Paulina. Choć się nie znają, wiele je łączy. Wszystkie są około trzydziestki. Zanim zostały zdiagnozowane, cierpiały nie tylko z powodu bólu. Spotykały się z niezrozumieniem, bywały wyśmiewane. Dziś chcą budować świadomość społeczną na temat endometriozy.”

Tak rozpoczyna się artykuł na Wprost Zdrowie w Strefie Pacjenta, który jest poświęcony tematowi endometriozy. Artykuł składa się z czterech historii kobiet (w tym mojej) chorujących na endometriozę. Przedstawiamy jak wygląda życie z tą chorobą.

Moja historia w liście do MedOnet.

Artykuł mojego autorstwa w ramach akcji #Blogoprzejęcia na stronie Pacjenci Pacjentom

Artykuł opublikowany w ramach realizacji projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.