książka okładka zbuntowane ciało recenzja kwiat

Recenzja książki „Zbuntowane ciało” Marii Mazurek

Tytuł: Zbuntowane ciało. Jak zrozumieć i oswoić choroby autoimmunologiczne?
Autor: Maria Mazurek
Wydawnictwo: FILIA
Liczba stron: 328
Gatunek: reportaż

Dziś chciałabym podzielić się z wami moimi wrażeniami po lekturze książki Marii Mazurek „Zbuntowane ciało. Jak zrozumieć i oswoić choroby autoimmunologiczne?”. To pozycja, która zaskoczyła mnie swoją przystępnością i wszechstronnością w podejściu do tematu chorób autoimmunologicznych.

książka fragment zbuntowane ciało recenzja
książka opis zbuntowane ciało recenzja

"Zbuntowane Ciało" - recenzja

Książka, mimo że porusza trudne zagadnienia związane ze zdrowiem, nie jest typowym medycznym tomiskiem. 🙂

Autorka, prowadząc rozmowy z lekarzami, dietetyczką, psycholożką, fizjoterapeutą i innymi specjalistami, dogłębnie analizuje, czym są choroby autoimmunologiczne. Przedstawia metody, jak je oswoić, zrozumieć, złagodzić ich objawy i nauczyć się z nimi żyć. To kompleksowe podejście pozwala czytelnikowi zrozumieć, że leczenie takich chorób wymaga współpracy wielu specjalistów i holistycznego spojrzenia na pacjenta.

Co mnie szczególnie urzekło, to historie pacjentów zawarte w książce. Są one krótkie, treściwe i pełne znaczenia. Mazurek nie przytłacza czytelnika rozwlekłymi opowieściami o całym życiu chorych, lecz koncentruje się na esencji ich doświadczeń. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć, z czym muszą się mierzyć osoby z chorobami autoimmunologicznymi, a także odnaleźć w tych historiach coś dla siebie.

Czytając tę książkę, zauważyłam wiele podobieństw do doświadczeń osób z endometriozą. Zarówno w przypadku chorób autoimmunologicznych, jak i endometriozy, pacjenci często czują się zagubieni, brakuje im informacji i empatii ze strony otoczenia. Oba schorzenia wymuszają na chorych zmianę nawyków, redukcję stresu i oswojenie się z pewnego rodzaju stratą. Książka Mazurek jest nie tylko wsparciem, ale również źródłem cennej wiedzy na temat diagnozowania i leczenia tych chorób.

Zbuntowane ciało” to książka, która z pewnością zaspokoi ciekawość osób zainteresowanych tematyką chorób autoimmunologicznych, a także tych, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje ciało i procesy w nim zachodzące. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto chce zgłębić wiedzę na temat chorób autoimmunologicznych w przystępny i angażujący sposób.

Pozostałe moje recenzje znajdziesz tutaj.

Recenzja w ramach współpracy recenzenckiej z Wydawnictwem Filia.

error: Treść jest chroniona prawami autorskimi i nie może być kopiowana bez zgody autora